Fotografia

Fotografia to robienie zdjęć. Tak przynajmniej większość z nas rozumie ten termin. Dziedzina ta ewoluowała przez wiele lat i śmiało możemy stwierdzić, że w dalszym ciągu nieustannie się rozwija. Co rusz spotykamy nowe rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu były całkowicie nierealne do wykorzystania. Producenci aparatów czy też rzeczy związanych z fotografią również co rusz nocleg karwia zaskakują swoich odbiorów.
Generalnie samą fotografię możemy podzielić na kilka kategorii- i nie chodzi tu wyłącznie o kategorie związane ze zdjęciami. Najbardziej ogólnym podziałem fotografii jest ten, który dzieli ją na analogową i cyfrową. Nie tak dawną, jedyną znaną formą była analogowa. Co dokładnie ona oznaczała? Otóż chodziło tu proces reprodukcji zdjęcia za pomocą urządzeń elektronicznych, analogowych. Bardziej ogólnie natomiast, sama fotografia analogowa jest nawiązaniem do techniki robienia zdjęć za pomocą aparatów na klisze. Dzisiaj mamy już cyfrówki, dlatego też wiele osób w ogóle nie pamięta już o początkach.
Warto wspomnieć, że jeszcze starszą odmianą fotografii jest ta tradycyjna, która w całości opierała się ona na chemii związków srebra. Były one światłoczułe i powodowały określoną reakcję. Fotografia tradycyjna używała kliszy. Generalnie dzisiaj w niektórych sklepach fotograficznych również możemy zakupić klisze, jednakże jest to rozwiązanie dla zapaleńców, którym chce się zagłębiać w techniki fotografii analogowej. Skomplikowane w tej technice jest przede wszystkim rozpracowywanie aparatu, wszystkich ustawień oraz wielokrotne próby, zanim dojdzie się do perfekcji.